Bartosz Frączek
Bartosz Frączek urodził się w 1974 roku w Częstochowie. Studia skończył z wyróżnieniem na Wydziale Artystycznym Częstochowskiej WSP (obecnie jest to Akademia im. Jana Długosza), dyplomem z malarstwa w pracowni profesora Wincentego Maszkowskiego. W roku 2009 uzyskał stopień doktora na Wydziale Malarstwa krakowskiej ASP. Obecnie jest adiunktem na Wydziale Sztuki, Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie.

Czterokrotnie uhonorowany został stypendium Prezydenta miasta Częstochowy. Jest pomysłodawcą Międzynarodowego Biennale Miniatury oraz kuratorem wielu międzynarodowych wystaw i sympozjów artystycznych. Aktywnie zajmuje się upowszechnianiem kultury plastycznej.

Otrzymał w konkursach malarskich wiele nagród i wyróżnień.

Na swoim koncie ma ponad 75 wystaw indywidualnych oraz ponad 185 zbiorowych.

Jego prace prezentowane były na wystawach indywidualnych w Niemczech, Szwecji, USA, Danii, Holandii, Belgii, Austrii, Turcji, Wielkiej Brytanii. Był uczestnikiem licznych wystaw zbiorowych za granicą, m.in. w Kanadzie, USA, Francji, Iranie, Chinach, Szwecji, Hiszpanii, Chorwacji, Japonii i wielu innych krajach.

Jego prace pokazywane były także na targach sztuki Hanse Art (Lubeka, Oldenburg, Brema, Hamburg), Artevent expo (Antwerpia, Arnhem) czy Artistes Contemporaines (Lozanna, Geneva).

Ostatnie wystawy:

• Galeria 4 Piętro, Filharmonia Szczecińska, „Miejsca zapamiętane: Szczecin” (14.09. – 9.10.2016r.)

• Galeria Radzikowscy, Brodnica,2016r.

• Erste Galerie, Bergisch Gladbach, Niemcy, 2016r.

• 3rd Art. Festival, Nanjing, Chiny, 2016r.

• 10th International Art Symposium, Mallnitz, Austria, 2016r.

Bartosz Frączek

Jest 3 produktów.

Pokazano 1-3 z 3 obrazow

Aktywne filtry