Leszek Żegalski

Leszek Żeglarski

Leszek Żegalski, ur. 1959 w Cieszynie, malarz, lider nieistniejącego już Tercetu Nadętego, w skład którego wchodzili: L. Żegalski, J. Szpyt i P. Naliwajko.

Studiował grafikę i malarstwo na ASP w Katowicach i Krakowie. Zajmuje się malarstwem sztalugowym, plafonowym oraz freskiem. Jeden z głównych przedstawicieli neorealizmu egzystencjonalnego. Jego prace zawierają przenikliwy opis rzeczywistości, ukazują rozterki codzienności, korzystając przy tym z mistycyzmu i wysmakowanej symboliki. Zdobywca Grand Prix Ogólnopolskiej Wystawy Młodej Plastyki „Arsenał 88” w 1988r. Od 1988r. przebywał w Niemczech, gdzie od 1990r. jest członkiem organizacji malarzy figuratywnych o charakterze elitarnym. Obecnie żyje i tworzy w Belgii.

Swoje prace prezentował na licznych wystawach w kraju i zagranicą m.in. Targach Sztuki BIAF w Barcelonie, Targach Sztuki w Basel, na corocznej wystawie „Figuration Critique” w Paryżu, ponad 200 wystaw indywidualnych, wystawy „Tercetu Nadętego” i wystawach zbiorowych w Niemczech, Holandii, Polsce, USA, Rosji, Francji, Szwajcarii, Włoszech Belgii, Anglii, Japonii i Kanady.

Leszek Żegalski

Jest 4 produktów.

Pokazano 1-4 z 4 obrazow

Aktywne filtry